Jõhvi linnagalerii, 03.02.-26.02.2021

Mari-Ann Kelam on tundliku sotsiaalse närviga, tal jätkub tähelepanu oma perele, kõigile kaasteelistele ja loodusele. Tundub, et maailm tema ümber on hoolivust ja kaasaelamist vääriv. Kui sa tunned huvi, oskad märgata maailma tema üksikasjades, leiad üles ka mõtestatud vaate ja sisu tervikule – kogu loodu Loojale. Tal on erakordne anne märgata ilu ja seda vaatajatega jagada.

Tunne Kelam kirjutab: „Mari-Ann esineb küll oma esimese fotonäitusega, kuid võin kinnitada, et ta on olnud pikki aastaid mitte üksnes minu parim kaaslane paljudel matkadel loodusesse ja kohtumistel inimestega, vaid ka täiendkoolitaja.

Mari-Annel on loomulik talent näha ümbrust uudistava värskuse ja panoraamse haardega. Ta märkab huvitavat ja kaunist sageli ka kõige väiksemates detailides. Õige tihti teeme fotosid paralleelselt, üks ühe ja teine teise kaameraga. Ikka ja jälle pöörab ta pildistades minu tähelepanu mitte ainult sellele, mis ees, vaid ka sellele, mis seljataga ja kõrval. Enamasti on ka meie kaamerad ühest Sony perekonnast. Kuna Mari-Ann jagab uusi fotosid regulaarselt oma näokirjas, siis tunnevad tema avastusi ja nende kaudu Eesti loodust sajad inimesed üle maailma. On õige ja tore, et ta jõudis lõpuks ka avaliku fotonäituseni. Rõõm on kõigipoolne.“

Mari-Ann Kelam lisab: „Ma ei kanna endaga kaasas keerulist fotoaparatuuri, vaid taskus või käekotis on pidevalt väike digikaamera. Minu stiil on lihtne: märka ja pildista, või nagu ütleb minu näituse pealkiri – Vaata ja sa märkad.

Juba minu isa tegeles aastakümneid fotograafiaga ja seda nii Saksamaal põgenikelaagris kui ka USAs elades. Küllap olen juba temalt saanud pisiku pildistamise vastu, mis on nüüdseks kasvanud minu elu igapäevaseks loomulikuks osaks. Ja õnneks jagan pildistamise kirge Tunnega – see on meie ühine huvi. Ka paljud tuttavad erinevatelt maadelt on minu fotode kaudu Eesti loodusest leidnud hiljem tee ka Eestimaale, et ise näha ning tundma õppida seda imelist ja väikest paika – minu kodumaad.“

Tööde valik näitusele on tehtud sadade piltide hulgast, väljapaneku fotodel on kandvaks teljeks aastaajad, erinevad loodusmotiivid: vaated merele, lilledele, päikeseloojangule ja üksikdetailid loodu ilu tervikust.

Näituse kuraator:

Erkki Juhandi, erkki.juhandi@eelk.ee

Info Facebookis: https://www.facebook.com/events/1701842856664709